Obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky

 

Podmienka 18 rokov

Eshop www.ovocnevina.sk je primárne určený užívateľom starším ako 18 rokov. Kupujúci potvrdzuje vek v dialogu pri sputení stránky.

 

Daň z pridanej hodnoty (DPH)

Základné ceny tovarov sú uvádzané vrátane DPH.

 

Objednávka

Objednávku tovaru vytvoríte tým, že pridáte tovar ktorý chcete nakúpiť do nákupného košíka a pre registráciu Vás sprievodca prevedie krok za krokom procesom dokončenia objednávky. Minimálna hodnota objednávky nie je stanovená.

 

Po odoslaní objednávky

Po odoslaní objednávky Vám bude zároveň odoslané e-mailom jej potvrdenie. V prípade, že v tomto potvrdení nájdete nejaké nezrovnalosti okamžite nás skontaktujte e-mailom alebo telefonicky. Kontaktné informácie sú uvedené v sekcií Kontakt. Následne je po vybavení objednávky a odoslaní zásielky, respektíve pripravenia tovaru k osobnému odberu, zaslaná informačná správa na kontaktný e-mail uvedený v registrácií.

 

Zrušenie objednávky zo strany prevádzkovateľa obchodu

Vyhradzujeme si právo zrušiť objednávku alebo jej časti v týchto prípadoch:

  • tovar sa už nevyrába alebo nedodáva
  • tovar je dlhodobo nedostupný
  • zmenila sa výrazným spôsobom cena tovaru

V prípade, že táto situácia nastane, Vás budeme kontaktovať emailom alebo telefonicky.

Pokiaľ ste už za tovar zaplatili a výsledná hodnota objednávky bude po prevedení zmeny nižšia než už zaplatená záloha, budú peniaze prevedené späť na Váš účet v najkratšom možnom termíne (bežne do 3 pracovných dní od pripísania platby na náš účet). V prípade, že výsledná hodnota objednávky bude po vykonaní zmeny vyššia, bude Vám daný k úhrade rozdiel týchto čiastok.

 

Platba za tovar

Úhrada za tovar je možná dobierkou, bankovým prevodom alebo v hotovosti pri osobnom vyzdvihnutí.

 

Dobierka (+1€)

Vaša objednávka je odoslaná na zadanú adresu a platíte kuriérovi pri jej prevzatí. Kuriérovi je možné zaplatiť aj platobnou kartou.

 

Bankový prevod (bez poplatku)

Vaša objednávka bude vybavená po pripísaní sumy na náš účet. Ako variabilný symbol prosím uveďte číslo Vašej objednávky. Toto číslo ako aj potrebné údaje na prevod Vám budú odoslané na Váš e-mail hneď ako odošlete Vašu objednávku. Prevod z inej banky ako je TATRA banka môže trvať až 2 pracovné dni.
IBAN: SK4411000000002940033725

 

Hotovosť

Pri vyzdvihnutí tovaru v našej predajni na adrese Bernolákovská 51/15, 900 28 Ivanka pri Dunaji, Slovakia.
Kontrola dodávky
Obsah dodávky je kupujúci povinný skontrolovať už pri prevzatí zásielky od dopravcu (DPD) za prítomnosti doručovateľa. Pokiaľ je zistený nedostatok (obsah dodávky nie je kompletný, tovar poškodený prepravou atď.), adresát zásielku nesmie prevziať a reklamuje zásielku priamo u dopravcu (DPD). Dopravca (DPD) následne spíše s adresátom protokol o zistení nedostatku a zásielka bude doručená naspäť odosielateľovi. Skutočnosť o zistení nedostatku pri doručení a spísaného protokolu nám prosím neodkladne oznámte a dohodneme sa na ďalšom postupe, napr. novom zaslaní tovaru. Na neskoršiu reklamáciu nedostatku (poškodenie tovaru pri preprave, chýbajúceho tovaru v balíku apod.) zistené až mimo prítomnosti doručovateľa, nie je možno brať ohľad.

 

Vrátenie tovaru

V súlade s ustanovením §12 odst. 1 c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v platnom znení, má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní od prevzatia tovaru bez uvedenia dôvodu.

Vyjadrenie predajcu, či bude žiadosti o vrátenie tovaru vyhovené a či sú splnené všetky podmienky, bude spotrebiteľovi oznámené do 30 dní od dátumu doručenia vráteného tovaru na adresu dodávateľa. V prípade prijatia vráteného tovaru späť musí spotrebiteľ následne podpísať dobropis na tovar, ktorý mu bude zaslaný a podpísaný dobropis doručiť na adresu predajcu (poštou alebo osobne). Na základe podpísaného dobropisu bude spotrebiteľovi vyplatená čiastka za vrátený tovar.

Dôležité upozornenie! Aby bol tovar prijatý späť, musia byť splnené tieto podmienky:

  • Tovar musí byť vrátený kompletný a v pôvodnom stave, vrátane originálnych obalov,
  • Tovar ani obal nesmie byť akokoľvek poškodený
  • Tovar nesmie javiť známky spotreby, opotrebenia či používania

 

Prehlásenie o ochrane osobných údajov

Osobné údaje sú chránené pred zverejnením a použitím treťou osobou. Sú použité iba pre zasielanie objednanej zásielky a pre komunikáciu so zákazníkom.
Zákony a predpisy: – zák. č. 428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov

 

Doprava

 

doručenie DPD kuriérom – 2,90 €

– doručenie priamo do Vaších rúk
– doručenie do 48 hodín počas pracovných dní, pokiaľ sa nevyskytnú neočakávané udalosti na strane prepravcu
– SMS správa deň pred doručením balíka
– SMS správa v deň doručenia balíka s časovým rozpätím príchodu kuriéra
– v prípade neúspešného prvého pokusu o doručenie, kuriér sa pokúsi balík doručiť ešte dva krát, prípadne po telefonickej dohode
– sledovanie Vášho balíka cez internet alebo na infolinke 18 373